Divapan Entegre, ülkemizin MDF ve MDF Iam üretimi yapan köklü sanayi kuruluşlarından birisidir. Üretimini 30.686 m2’si kapalı, 171.522 m2 alanda gerçekleştiren Divapan, sektöründe uluslararası kalite belgesi alan ilk firma olmuş, kısa bir sürede ülke sınırlarını aşan büyük bir üretim hacmine ulaşmıştır. Divapan, sahip olduğu üstün teknoloji, genç ve uzman kadrosu, oluşturduğu geniş ve kaliteli ürün yelpazesi ve hizmet anlayışı ile sektörün büyüyen ihtiyaçlarına cevap veren öncü firmalar arasında yer almanın haklı gururunu taşımaktadır.

Fabrikamızdaki bilgisayarlar  network ağı ile birbirine bağlıdır. Tüm imalat hatlarında teknolojinin öngördüğü bütün imkanlardan yararlanılmış ve üretim sistemleri özellikle yeni kurulan tesislerimizde tam otomasyona bağlanmıştır. Fabrikamızda üretim hatlarında ve dış sahamızda tüm noktaları izleyebileceğimiz ve kayıt yapan kameralarımız vardır. Kameralar sayesinde güvenlik ve kontrol en yüksek düzeydedir.
 

Ürünlerimiz hacimli ve ağır olduğundan taşıma işlemleri forkliftlerle yapılmaktadır. Gelen hammaddelerin boşaltılması ve çeşitli yüklemeler için ayrıca fabrikamızda iki adet kepçe ve iki adet de Akerman bulunmaktadır. Firmamızdan şehirlerarası yüklenen tüm araçlara sigorta yapılmaktadır.
Laboratuarımız ve ölçüm cihazlarımızın düzenli olarak kalibrasyonları yapılmakta  deney ve ölçümlerin doğruluğu  için gerekli önlemler ve tedbirler alınmaktadır.
 

MDF üretim hattında  yongalama makinesi, birer adet 125 m³’lük sert ve yumuşak odun silosu, bir adet lifleme makinesi, birer adet havalı ve mekanik elek, bir adet lif serme-pres ve ebatlama ünitesi, birer adet ilk ve son zımparalama üniteleri bulunmaktadır. Laboratuvarımızda ise iki adet eğilme-çekme mukavemeti makinesi,( aynı zamanda bu makine ile yoğunluk ölçülmektedir.) bir adet profil yoğunluk ölçme makinesi, birer adet etüv-PH metre-mağnetik karıştırıcı-lif eleği-lif rutubet ölçer- su banyosu-iklimlendirme dolabı bulunmaktadır.
 

MDF; Yonga Levha, Kontrtabla gibi bir ahşap levha ürünüdür. İsmi İngilizce olan Medium Density Fiberboard, yani orta yoğunlukta lif levha kelimelerinin baş harflerinden gelir. Almanca’da da bu tabir Mittel Dichte Faserplatten kelimelerinin baş harfleri olduğundan bu tabir tüm dünyada ortak bir ad olarak kullanılmaktadır. Kontrplak ve kontrtabla da tabaklar halinde yuvarlak soyulmuş değerli ağaçlar kullanılmasına karşılık,  MDF de yakacak değeri düşük olan ağaçlar kullanılır. Bunların genel prensibi ağaçların küçük parçalara ayrılıp sentetik tutkallarla yüksek basınç ve sıcaklık altında levhaya dönüştürülmesine dayanır.
 

Yonga Levha ve MDF birbirinden bu küçük parçaların üretilmesi ve şekilleri ile ayrılırlar. Yonga Levhada bu parçalar 0,2 ile 0,6 mm kalınlığında ince iğ şeklinde parçacıklar halinde mekanik yongalayıcılarda nispeten düşük enerji kullanımı ile üretilirken, MDF’ de bu parçalar defibratörlerde yüksek buhar basıncı ve sıcaklığı, büyük miktarda elektrik enerjisi gerektiren disklerin arasında odunun liflerine ayrılması suretiyle elde edilirler. Bu nedenle MDF‘ nin üretim maliyeti yonga levhanın çok üstündedir. MDF esas itibariyle tüm levha türleri içerisinde masif ahşaba en yakın olan levha türüdür. Masif ahşabın tabi tutulduğu tüm işlemlerde MDF’ de kullanılır. Yani delinebilir ki; freze ile şekillendirilebilir. Freze ile şekil verme işlemi diğer levha türlerinde çok sınırlıdır. Mukavemet değerleri de masif ahşaba çok yakın olduğundan özellikle ince MDF’ ler pahalı ince kontrplak levhalarının yerine ikame edilebilir.
 

Düz olarak pres kapı yüzeylerinde kullanılabildiği gibi, şekillendirme preslerinde değişik formlarda, dış kapı yüzey kaplaması olarak da kullanılabilir. Tüm bu üstün nitelikleri itibariyle MDF bugün mobilya imalatında çok geniş bir kullanım alanı bulmuştur.
 

Çok düzgün yüzeyi her türlü boya kabul ettiğinden bu amaçlar için kullanıldığı  gibi, desenli melamin reçinesi veya lak emdirilmiş kağıtlarla kaplanarak da kullanılabilir.

Bu şekilde kaplanmış levhalara biz MDFLAM adını veriyoruz. Divapan şu anda  MDFLAM üretmektedir. MDF üretimimiz gerek ahşap, gerekse fantezi desenler yönünden çok zengin bir koleksiyona sahiptir.